shutterstock 711675304 1000x560

Odpudzovače škodcov, ktoré využijete v domácnosti

Neželané návštevy z ríše zvierať vás môžu prekvapiť nielen v rodinnom dome, ale aj v byte. V domácnostiach sa najčastejšie stretávame s otravným hmyzom, ale aj s mravcami s hlodavcami. Ako sa ich účinne zbaviť?

Odpudzovače hmyzu

Aj keď sú letné večery veľmi príjemné, majú jedno negatívum. A tým je práve hmyz. Ak sa dostanú muchy a komáre do interiéru, môžu vám naozaj znepríjemniť život. Otravnému bzučaniu a štípancom sa však môžete účinne vyhnúť. Stačí, ak si vyberiete z bohatej ponuky odpudzovačov hmyzu. Aké máte možnosti?

  • Elektrické odpudzovače. Fungujú veľmi jednoducho. Jemné svetlo naláka hmyz a ten je zneškodnený drôtmi s elektrickým napätím. Takéto odpudzovače majú spravidla vyberateľnú spodnú nádobku, z ktorej jednoducho usmrtený hmyz vysypete. Vybrať si môžete rôzne typy a tvary elektrických odpudzovačov.
  • Ultrazvukové odpudzovače. Tieto prístroje hmyz nezabijú, ale len odpudia. Prístroj zapojíte do zásuvky a ultrazvuk, ktorý vydáva, nedovolí muchám, komárom a inému hmyzu, aby vás obťažoval.
  • Tekuté odparovače. Je nutné ich zapojiť do elektriny. Po zapnutí strojčeka sa z nádobky, prípadne z odparovacieho pásika, odparuje náplň. Tá zahubí hmyz v miestnosti. Ak sú okná otvorené, zabráni nalietavaniu ďalšieho hmyzu. Odparovače si môžete kúpiť s vôňou alebo bez vône. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj odparovače vhodné do miestností, v ktorých spia najmenšie deti.

V ponuke sú dokonca aj rôzne špeciálne odpudzovače pavúkov, či chrobákov. Vybrať si môžete aj klasické repelenty, ktoré je nutné aplikovať na pokožku, vonné sviečky, či lepidlá na muchy.

Odpudzovače hlodavcov

Mať v dome alebo byte myš, nie je nič príjemné. Rozhryzené káble, potraviny a dokonca šaty, stopy v podobe výkalov a tiež ostrý zápach. Hlodavce nielenže škodia, ale sú nebezpečné pre zdravie. V interiéri sa ich môžete zbaviť rôznymi spôsobmi. Ak považujete tradičné pasce a lepidlá na myši za nehumánne, vyskúšajte iné odpudzovače. Skvelou voľbou sú ultrazvukové odpudzovače hlodavcov. V období, kedy sa myši sťahujú do príbytkov, teda na jeseň a v zime, zapojte tieto odpudzovače do elektriny. Myši sa vášmu domovu budú vyhýbať. Ak už máte neželaného hosťa nasťahovaného, stále môžete použiť klasický jed v podobe granuliek. Prevencia vo forme odpudzovača je však určite lepšia.

Nákupný košík
Návrat hore