potkan v dome2

Zaručený spôsob, ako sa zbaviť potkanov

Vyskúšali ste už všemožné spôsoby, ako sa zbaviť potkanov, no hlodavce sa aj tak po čase objavia? Hľadáte zaručený spôsob, ktorý vás tejto nepríjemnosti nadobro zbaví? Existuje veľmi jednoduché a účinné riešenie. Čo robiť, aby sa potkany vyhýbali vášmu obydliu?

Potkany k sebe nelákajte!

V prvom rade urobte opatrenia, aby sa na vašom pozemku a v blízkosti vášho obydlia potkany nemnožili. Je treba dodržiavať niekoľko zásad:

  • Udržiavajte poriadok. Po dvore a v záhrade nenechávajte rozhádzané rôzne haraburdy. Potkany sa v neporiadku radi ukrývajú.
  • Potraviny a krmivo dobre uskladnite. Nenechávajte otvorené vrecia s krmivom alebo obaly od potravín.
  • Pozor na zvyšky potravy. Ak zbadáte výskyt potkanov, zvyšky potravín aspoň na čas nevyhadzujte do kompostu. Sú pre hlodavce lákadlom.
  • Buďte obozretní, ak chováte zvieratá. Potkany sa radi zdržiavajú tam, kde sa chovajú zvieratá ako králiky, či hydina. Majú tak jednoduchý prístup ku krmivu. Preto pri kŕmení zvierat im nasypte len toľko, koľko skutočne spotrebujú. Nenechávajte zvyšky potravy len tak pohodené.

Potkany odplašíte veľmi jednoducho

Ak ste všetky vyššie uvedené opatrenia už urobili, je čas sa potkanov zbaviť nadobro. Samozrejme, použiť môžete klasický jed na potkany, lepidlo a bežne používaná je tiež pasca na potkany. Tieto spôsoby však nie vždy fungujú. Inteligentné potkany sa im veľmi jednoducho vyhnú. Aký je teda zaručený spôsob? Použite elektrický odpudzovač potkanov. Ide o jednoduché zariadenie, ktoré zapojíte do elektriny. Plašič potkanov začne vysielať ultrazvukové signály, ktoré sú pre potkany a iné hlodavce veľmi nepríjemné. V krátkom čase teda priestor opúšťajú. Takýto plašič potkanov je vynikajúci aj ako prevencia. Ak ho máte, potkany do priestoru v dosahu prístroja vôbec neprídu.

Aké sú výhody odpudzovača potkanov?

Oproti klasickým spôsobom likvidácie hlodavcov, ako je napríklad pasca na potkany alebo jed na potkany, má odpudzovač potkanov nesporné výhody. V prvom rade, potkanov sa zbavíte a vôbec si nemusíte „zašpiniť ruky“. Žiadne zdochliny a pozostatky hlodavcov, ktoré by ste museli odpratávať! V konečnom dôsledku je výhodou aj cena. Za plašič potkanov zaplatíte jednorazovo, no slúžiť vám bude naozaj dlho. Kým pasce a jedy musíte kupovať opakovane a ich účinok nemusí byť stopercentný. Ak sa teda chcete zbaviť potkanov bez práce, za dobrú cenu a naozaj jednoducho, použite odpudzovač potkanov.

Produkty z kategórie Potkan

Nákupný košík
Návrat hore