Prostriedky proti holubom. Plašiče a odpudzovače vtákov. Bezpečné odpudenie holubov zo strechy a balkóna.

Bezpečné metódy na odplašenie holubov

Premnožené holuby v mestách spôsobujú problémy v podobe znečistenia verejných priestranstiev, poškodzovania budov a šírenia chorôb. V boji proti holubom je dôležité vybrať bezpečné metódy odplašenia, ktoré neohrozujú zdravie ľudí a ani životné prostredie. Výber správnej metódy závisí od veľkosti miesta, ktoré chcete chrániť, vášho rozpočtu a možností inštalácie zariadení. Ktoré metódy plašenia holubov sú najviac využívané a bezpečné?

Ako vybrať správnu metódu plašenia holubov

Pri výbere metódy na odplašenie holubov je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Jedným z faktorov je veľkosť miesta, ktoré chcete chrániť. Ak chcete chrániť malé miesto, ako je napríklad balkón alebo terasa, môžete použiť fyzické prekážky alebo ultrazvukové odpudzovače. Ak chcete chrániť väčšie miesto, ako je napríklad strecha alebo pozemok, použite kombináciu viacerých metód.

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, je rozpočet. Fyzické prekážky v podobe sietí, nástrah a postrekov sú lacné. Elektronické odpudzovače holubov vás vyjdú viac, ale ich účinnosť je vyššia. Dôležitým faktorom je i to, či máte v domácnosti zvieratá. Niektoré metódy plašenia holubov by ich mohli zraniť.

Ako bezpečne odplašiť holubov z okolia budov

Medzi bezpečné metódy a ekologicky prijateľné spôsoby, ako odplašiť holuby v mestskom prostredí, patria nasledujúce prostriedky.

Fyzické prekážky

Prekážky zabraňujú holubom v pristátí alebo v prístupe k miestam, kde sa chcú usadiť. V špecializovaných obchodoch je možné kúpiť pletivá, ochranné siete a ostnaté zábrany proti vtákom. Nainštalovanie ochranných sietí nad budovami zabráni holubom v prístupe k oknám a iným potenciálnym miestam na hniezdenie. Inštalácia plastových alebo kovových špičiek na okná a parapety znemožní holubom sedieť či hniezdiť na oknách i strechách.

Zvukové odpudzovače

Elektronické zariadenia vydávajú zvuky, ktoré sú pre holuby nepríjemné, ale pre ľudské ucho nepočuteľné. Holuby majú citlivý sluch, a preto sú ultrazvukové zariadenia veľmi účinné na odplašenie holubov bez toho, aby boli vtáky zranené. Niektoré zvukové plašiče fungujú na princípe vysielania zvukov predátorov. Nahrávka zvukov dravcov spolu s maketou dravca je skvelou kombináciou na plašenie vtákov.

Pachové odpudzovače

Pachové  odpudzovače sa aplikujú na miesta výskytu vtákov. Vydávajú pachové stopy, ktoré sú pre holubov neprijateľné. Tieto odpudzovače mávajú podobu sprejov alebo pasty. Môžu byť vyrobené na prírodnej báze s esenciálnymi olejmi alebo na báze chemických zlúčenín, ktoré pôsobia ako repelent.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

Nákupný košík
Návrat hore