Lepové pasce na myši a potkany

Lepové pasce na myši a potkany

V našom najnovšom článku vám odhalíme, prečo by ste mali vedieť o lepových pasciach na odchyt myší a potkanov. Priblížime vám, v čom je tento typ pascí špecifický aj z akého dôvodu by ste sa pred týmito škodcami mali mať na pozore.

Čím myši a potkany škodia

Myši a potkany sa radia k najobávanejším hlodavcom vyskytujúcim sa v našich domácnostiach. Lákajú ich miesta, v ktorých skladujeme zásoby našich potravín či krmivo pre naše hospodárske zvieratá. Sú schopné veľmi rýchlo sa rozmnožovať a jasným znakom ich prítomnosti sú popri obhryzených zvyškoch potravy tiež početné a všade prítomné výkaly s nepríliš lichotivým zápachom. Obidva živočíšne druhy sú pri vykonávaní svojich aktivít tiež dosť hlučné a predovšetkým potkany môžu byť navyše nositeľmi besnoty, týfusu, salmonelózy, žltačky a ďalších nebezpečných chorôb.

Pred myšami a potkanmi by ste sa mali mať na pozore obzvlášť v čase zimnej sezóny, kedy vyhľadávajú vykúrené miesta na prezimovanie s dobrým prístupom k potrave. Ľahko si vytvoria úkryt v menej dostupných miestach a v škárach v stenách. Obhrýzajú nielen potraviny, ale aj nábytok, knihy či oblečenie a ak máte citlivejší sluch, určite vám bude prekážať aj ich hrmotenie za stenami vašej domácnosti.

Aké pasce na myši a potkany máte k dispozícii?

Ak sa rozhodnete zbaviť vašu domácnosť myší a potkanov, súčasný trh vám dáva na výber rozličné alternatívy. Klasickou metódou, ktorá sa aj po rokoch teší obľube je pasca na myši respektíve na potkany dostupná v rôznych variantoch. Rozoznávame tak jednorázové mechanické kovové a plastové pasce, ako aj elektronické pasce, ktoré sú síce drahšie, na druhej strane vám však pre odchyt hlodavcov poslúžia toľko krát, koľko ich len budete potrebovať. Pokiaľ dávate pred usmrtením škodca prednosť jeho odchytu, môžete si tiež zadovážiť univerzálnu kovovú odchytovú pascu na hlodavce. Nuž a ak máte záujem, aby myši a potkany jednoducho váš pozemok opustili, túto službu zabezpečuje maximálne efektívny a v praxi osvedčený elektronický odpudzovač potkanov Deramax.

Čo vám lepové pasce ponúkajú?

Vyskúšať sa rozhodne oplatí taktiež lepové pasce na myši a potkany, ktorých výhodou je skvelá cenová dostupnosť. Tento druh pascí je štandardne umiestnený na kartónovom podklade, čo uľahčuje ich využitie v praxi. Zatiaľčo použitie tradičnej mechanickej kovovej pasce si vyžaduje istú zručnosť, lepová pasca nepredstavuje žiadny problém ani pre ľudí, ktorí nemajú s chytaním myší a potkanov žiadne predchádzajúce skúsenosti.. Aj v kategórií týchto pascí pritom máte na výber viaceré dostupné produkty, spomedzi ktorých vám odporúčame zvoliť si pascu bez jedov, teda poison free.

Na rozdiel od bežných chemických prípravkov proti hlodavcom sa tak lepové pasce dajú využiť aj vo vnútorných priestoroch a v miestnostiach, ako sú pivnice, kuchyne alebo sklady potravín. Prvú možnosť poskytuje doska Ratimor na kartónovom podklade, ktorá je už predpripravená, teda jej súčasťou je návnada. Tým pádom je vám plne k dispozícii hneď po zakúpení a vďaka svojej aróme pripomínajúcej arašidy si hneď získa pozornosť hlodavcov škodiacich u vás doma prípadne v práci.

Alternatívou je papierová lepová doska Mickey Cats dostupná v dvoch modeloch s odlišnými rozmermi. V závislosti od vašich potrieb sa dá zložiť do tvaru písmena L, U alebo O, poslúži vám aj opakovane a za návnadu si môžete zvoliť buď orech alebo doplnok stravy Energy Gel Universal atraktívny tak pre potkanov a pre myši, ako aj pre krtkov v záhrade. Do tretice máte na výber lepovú dosku RataMosBand, ktorá je najefektívnejšia pokiaľ ju zložíte do tvaru tunela a položíte pozdĺž steny prípadne za nábytok alebo na miesto, o ktorom viete, že ním myš či potkan prechádzajú na ceste za potravou.

 

Nákupný košík
Návrat hore