pasca na myši

Pasca na myši? Ako sa ich jednoducho zbaviť?

Myši do domu nepatria. 

Asi nikto na svete netúži po tom, aby sa jeho spolubývajúcimi stali myši alebo nejaké iné hlodavce. Aj keď niektorých existencia a prítomnosť týchto zvierat neprekáža, nájdu sa ľudia, ktorí z nich majú panický strach. Ak takýto človek uvidí myš vonku, tak to možno ešte rozdýcha, no zistiť, že s vami býva v jednej domácnosti, to je už iná káva.

Myši sú síce problémom najmä rodinných domov, no vyskytnúť sa môžu aj v byte. Šok býva o to väčší, pretože sú ľudia, ktorí si myslia, že na vyššom poschodí sú od hlodavcov totálne ochránení. Ak máte problém s prítomnosťou týchto malých zvieratiek a radi by ste ho čo najskôr vyriešili, máte niekoľko možností. Tou klasickou sú pasce na myši, ktoré sa stále používajú, no v dnešnej modernej dobe majú omnoho lepšiu a účinnejšiu náhradu. Ide o elektronické odpudzovače, známe aj ako plašiče zvierat. Na trhu je niekoľko ich druhov, pričom sa odlišujú nielen cenou a výrobcom, ale aj tým, ktorý druh zvierat dokážu odplašiť. Vďaka rozdeleniu na viacero druhov sa tak môžete spoľahnúť, že plašič hlodavcov nebudete počuť vy a ani váš pes alebo mačka.

Tento moderný a účinný prístroj dokáže odplašiť aj potkany, kuny, lasice alebo piskory. Výkonným ultrazvukovým odpudzovačom sa tak zbavíte všetkých malých príšeriek, ktoré vám doteraz robili vrásky na tvári. Výborným pomocníkom sú aj na chalupách alebo v komerčný priestoroch ako sú haly, kde počas ľudskej neprítomnosti dokážu spôsobiť veľké problémy. V prípade, že vám myši behajú po dvore a ničia vám trávnik alebo úrodu v záhrade, výborným riešením je odpudzovač krtkov, ktorým sa zbavíte aj hlodavcov. Ten dokáže vyhnať jedince dokonca aj v zemine, v ktorej vysiela zvukové a vibračné signály. V minulosti mohli ľudia o takýchto vymoženostiach len snívať, dnes riešenie tohto problému úplne jednoduché. Stačí si prístroj, ktorý je veľký pár centimetrov objednať a spustiť.

Ako tento prístroj funguje?

Odpudzovače fungujú tak, že využívajú vysokú citlivosť sluchu hlodavcov, na ktoré vysielajú nepríjemné ultrazvukové signály s premenným kmitočtom. Zvieratá tieto zvuky ihneď zaregistrujú a keďže sú pre ne nepríjemné, tak sa budú chcieť od nich vzdialiť. Ide o veľmi ľahký a humánny spôsob, ako sa dokážete zbaviť hlodavcov a nemusíte strácať ani minútu z vášho drahocenného času. Prístroj je veľmi obľúbený najmä kvôli jeho spoľahlivosti a účinnosti, ktorá je dokonalá.

Odpudzovače nijakým spôsobom nevplývajú na človeka  ani na iné domáce zvieratá. Nemusíte sa preto obávať, že by váš pes alebo mačka trpeli neznesiteľnými zvukmi, ktoré by im ubližovali. Odpudzovače sú humánnejšie ako pasce na hlodavce. Nenechajte sa na vlastnom pozemku alebo v dome utláčať malými nepozvanými hosťami a raz a navždy sa ich zbavte.

Pasca na myši: Účinná ochrana pred škodlivými hlodavcami

Škodlivé hlodavce, ako sú myši, môžu spôsobovať problémy v domácnostiach, hospodárskych budovách či v priemyselných zariadeniach. Ich prítomnosť môže spôsobiť poškodenie potravín, elektrických zariadení a šírenie chorôb. Na riešenie tohto problému existuje mnoho metód, pričom jednou z najefektívnejších je použitie pasca na myši.

Rôzne typy pascí na myši

  1. Klasická pasca na myši: Ide o jednoduchý a osvedčený spôsob, pri ktorom sa pasca naplní lákadlom a myši sa zachytia vo vnútri. Pasce môžu byť plastové, drevené alebo kovové a sú viacnásobné alebo jednorázové.
  2. Elektrická pasca: Tieto pasce využívajú elektrický prúd na rýchle a bezbolestné usmrtenie myší. Po vstúpení do pasce sú zasiahnuté elektrickým nábojom.
  3. Lepové pasce: Lepové pasce sú pokryté lepiacou látkou, ktorá zachytáva myši, keď na ňu vstúpia. Tento typ pasce je efektívny, ale nie vždy je bezbolestný pre zvieratá.
  4. Živolovné pasce alebo odchytové pasce : Tieto pasce neusmrcujú myši, ale umožňujú ich živý odchyt. Po chytení myši ju môžete prepustiť ďaleko od vášho domova.

Správne umiestnenie pascí

Úspech pascí na myši závisí aj od ich správneho umiestnenia. Myši sa pohybujú pozdĺž stien a prechádzajú miestami, kde majú pocit bezpečia. Preto je vhodné pasce umiestniť pozdĺž stien a v blízkosti úkrytov myší, ako sú otvory, škáry alebo miesta, kde ste zaznamenali ich aktivity.

Dôležité tipy pre úspešné odchytenie

  1. Výber lákadla: Lákadlom môžu byť potraviny, ako syry, arašidy, slanina alebo čokoláda. Skúste rôzne druhy, aby ste zistili, ktorý druh myší preferuje.
  2. Regulárna kontrola: Pasce je potrebné pravidelne kontrolovať a odstránenie mŕtvej myše z pascy je nevyhnutné, aby predišli nepríjemným pachom.
  3. Bezpečnosť domácich zvierat a detí: Pasce by mali byť umiestnené mimo dosahu domácich zvierat a detí. Niekedy je lepšie zvoliť pasce, ktoré sú zabezpečené a neumožnia prístup k samotnej myši.
  4. Vytrvalosť: Myši môžu byť múdre a opatrné, preto je možné, že prvá pasca nezaberie. Je potrebné vytrvalo sledovať ich aktivity a v prípade potreby zmeniť miesto pascí alebo lákadlo.

Záver

Pasca na myši je účinným nástrojom na ochranu pred škodlivými hlodavcami. Je dôležité vybrať si vhodný typ pasce a správne ju umiestniť. V prípade väčšieho problému s myšami môže byť vhodné kontaktovať odborníka na odstránenie škodcov. Všetky tieto opatrenia prispievajú k udržiavaniu hygieny a zabezpečeniu pohodlia vo vašom prostredí.

Nákupný košík
Návrat hore