Boj s mravcami uz nikdy ziadne mravce v domacnosti

Boj s mravcami – už nikdy žiadne mravce v domácnosti

Akceptovať prítomnosť mravcov vo vašej domácnosti nie je rozumné. Mravce si veľmi rýchlo obľúbia prostredie, kde majú dostatok potravy. Následne ich môžete nájsť úplne všade, kde zabudnete čo i len jednu omrvinku. Mravce prelezú cez všetky potraviny, čím ich znehodnotia. Je nutné, aby ste prítomnosť mravcov v žiadnom prípade neakceptovali a začali boj s nimi pri prvom náznaku ich výskytu.

Na mravcov čistota nezaberá

Mravce neodradí ani tá najčistejšia domácnosť. Zavítajú radi všade tam, kde je teplo a prístup k potravinám. V našich končinách sa najčastejšie stretnete s klasickými čiernymi mravcami, ich menšou kópiou bledo hnedej farba t.j. mravcami faraónmi a lietajúcimi mravcami. Je prakticky jedno, ktorý druh k vám zavítal na návštevu, pretože všetky dokážu  v interiéri narobiť svojim hostiteľom veľa problémov. Ak zbadáte jedného jediného mravca, musíte ihneď začať konať, lebo o pár dní sa ich môže zjaviť celá kolónia. Premnožené mravce sa vám budú pohybovať po celom dome a prelezú vám všetky potraviny. Samozrejme, že potraviny napadnuté mravcami sú trvalo znehodnotené. Na svojom tele totiž prenášajú parazitov a rôzne zdraviu škodiace mikroorganizmy. Proti mravcom môžete ísť dvomi spôsobmi. Prvým sú preventívne prostriedky. Druhou možnosťou je boj s mravcami priamo na mieste ich pôsobenia.

Preventívne prostriedky proti mravcom

Ak tušíte, kde sa nachádzajú cestičky, po ktorých mravce chodia, umiestnite na dané miesta lep na lezúci hmyz. Napadnuté miesta môžete tiež preventívne postriekať prostriedkom Insekticid Biotoll Faracid, ktorý má dlhodobý účinok. Na všetky druhy lezúceho hmyzu preventívne pôsobí sprej Deltasect 015 rtu. Tento rozprašovač je možné nastriekať kamkoľvek v interiéri, dokonca aj na nábytok. Jeho účinok pretrváva až 10 dní.

Aktívne prostriedky proti mravcom

Počas boja s mravcami je nutné myslieť na to, že zlikvidovanie jedného nič neznamená. Preto sa zamerajte na prostriedky, ktoré dokážu vyhubiť celú kolóniu. Buď nastražte na mravce domčeky s návnadou, alebo vložte do deratizačnej staničky granulovanú či práškovú nástrahu. BROS nástraha na mravce domček ukrýva vo svojom vnútri gél, ktorý na tele mravce prenesú až do mraveniska. Gél následne otrávi všetky mravce vrátane kráľovnej. Do deratizačnej staničky smiete vložiť akúkoľvek formu nástrahy proti mravcom. Odporúčame vám granulovanú nástrahu Fastion (hniezdo mravcov zničené po dvoch týždňoch) alebo Bros prášok proti mravcom.

Nákupný košík
Návrat hore